Три-чотири: розрахунок госпітальних округів на Вінниччині

Три-чотири: розрахунок госпітальних округів на Вінниччині


Жмеринка і Шаргород домовляються про окремий госпітальний округ

  У березні Уряд затвердив склад госпітальних округів 11 областей і м.Києва, які вже можуть створювати госпітальні ради і складати 5-річні плани іхнього розвитку. Вінниччина поки залишається серед кількох областей (Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська), які відкликали на доопрацювання попередньо подані до МОЗ пропозиції.

  - Під час виїзного засідання координаційної ради при голові облради у Могилеві-Подільському (29 березня. - Авт.) також обговорювали питання госпітальних округів. Голова облдержадміністрації наголосив на тому, що потрібно визначитися, щоб подавати проект на МОЗ, - розповів голова постійної комісії облради із питань охорони здоров'я, соціального захисту і зайнятості населення Ярослав Хребтій. - На той момент ще не визначилися Шаргород і Жмеринка. Ми всім дали можливість самим все вирішувати. Більше ніяких претензій ні від кого не надходило.

  Якщо Шаргород і Жмеринка домовляться, то на Вінниччині з'явиться четвертий госпітальний округ. Якщо не домовляться - залишиться три, як і прогнозувалось (Вінницький, Тульчинський, Могилів-Подільський).
- Офіційна інформація така: робоча група створена, працює і ми чекаємо від районів кінцевих пропозицій, щоб губернатор їх підписав і ми подали на МОЗ, - каже Ярослав Хребтій. - Ситуація зрушила із місця: є положення про госпітальний округ, що таке госпітальна рада. Чекаємо положення про лікарні інтенсивного лікування, яке зараз у роботі (МОЗ анонсувало її вихід на квітень. - Авт.) і від якого будемо відштовхуватися.
За попереднім планом поділу на госпітальні округи, Жмеринський район мав бути у складі Вінницького госпітального округу із лікарнею інтенсивного лікування I рівня. Утім Жмеринський район підготував рішення-звернення про утворення Жмеринського госпітального округу і запросив до себе Барський і Шаргородський райони. Таке рішення опубліковане на сайті Жмеринської РДА ще 10 лютого. Перемовини тривають досі.

  - Ми підготували меморандум-звернення, є рішення-звернення сесії. Сьогодні розглядаємо це питання із нашими колегами, - каже голова Жмеринської райради Василь Малярчук. - Із Шаргородом ніби є порозуміння, а Бар ще поки думає. Шаргород готується також до сесії, до ухвалення рішення. Зважаючи на те, що лікарні будуть автономними неприбутковими організаціями й від того, як вони працюватимуть і зароблятимуть кошти, залежатиме їх майбутнє. Про їх інтенсивність ніхто сьогодні не говорить. Хоча жодна районна лікарня (чи Могилів-Подільська, чи Тульчинська, які сьогодні пропонуються на центри госпітальних округів) не відповідає тому, щоб бути такою лікарнею. У першу чергу - кваліфікацією спеціалістів, а не обладнанням. У нас такі лікарні можуть бути лише на рівні Вінниці. Госпітальний округ - це 120 тисяч населення і більше. Тому ми навіть із Шаргородом потрапляємо у госпітальний округ із 127 тисячами: у нас - 70 тисяч, а у них - 57.

  Голова Барської райради Михайло Піддубний каже, що у районі схиляються до попереднього варіанту поділу. За ним Барський район входить до складу Могилів-Подільського госпітального округу. Пояснює, при такому поділі Бару статегічно вигідним є те, що на території району діятиме лікарня інтенсивного лікування I рівня. Тоді як у складі Жмеринського госпітального округу вони такий привілей утратять.
Шаргородський район також мав бути віднесений до Могилів-Подільського госпітального округу. Зараз у Шаргороді пропозицію Жмеринки із приводу об'єднання у один госпітальний округ вивчають. Остаточне "так" ще не прозвучало.

  - Пропозиція надійшла від Жмеринки і зараз вона оформлена у вигляді меморандуму, який нині вивчають наші керівники фракцій, депутатський корпус, лікарі, - каже голова Шаргородської райради Михайло Попов. - Я не можу сказати, яким рішенням воно буде оформлено, однак це зацікавило лікарів, представників ініціативної групи. Попередньо ми хотіли, щоб наша районна лікарня збереглася у такому вигляді, як є. Цього хотіли лікарі, люди, депутати. Не зовсім було зрозуміло, що буде далі. Зараз деякі речі зрозумілі, а деякі питання ще потребують відповідей. Наприклад, немає ще визначення, що таке лікарня I типу, II типу. І ми хочемо отримати ще більше інформації.

Довідка "Міста"

Затверджений склад госпітальних округів: Дніпропетровська - 5, Житомирська - 4, Запорізька - 5, Київська - 4, Луганська - 3 Полтавська - 4, Рівненська - 3, Тернопільська - 4, Херсонська - 4, Хмельницька - 3
Чернігівська - 4, м. Київ - 1.
Пропозиції Львівської, Волинської, Сумської областей були повернуті на доопрацювання як такі, що не відповідають затвердженим критеріям Постанови КМУ № 932.


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1088

 Title Первый поход? Выбирайте правильную палатку, по сезону и количеству мест.  Description Туристические палатки для любых походов – летние,...

580

Набутий досвід так вразив медика, що він змінив спеціалізацію   Добровольцем у зону АТО поїхав лікар-дерматолог лікарні ім.Пирогова ...

283

Сільська рада Шершнів Тиврівського району вирішила взяти на баланс "будинок Леонтовича". Будівля в аварійному стані, у частині ...

270

  Перехід на точну агронавігацію сьогодні – це не просто тренд, наразі це – необхідність, що створює ряд переваг для підвищення ...

248

До нарахувань за лютий додали нарахування за січень   Не всі вінничани минулого місяця здійснили оплату за спожитий газ. Причина - пусті...