Депутати ухвалили Кодекс етики і виділили кошти на порятунок Мурів

Депутати ухвалили Кодекс етики і виділили кошти на порятунок Мурів

А також затвердили будівництво нового муніципального будинку і допомогли неповнолітній доньці загиблого воїна АТО

  Сорок чотири основні питання розглянули депутати 24 березня на черговій сесії Вінницької міськради. Попри те, що електронна система голосування час від часу давала збій, злагодженій роботі депутатського корпусу це не завадило. Ймовірно, що конструктиву до певної міри сприяла й передсесійна атмосфера - чи не вперше за кілька місяців хол і площа перед адмінбудівлею не вирували мітинговими пристрастями.
Почалася сесія із поздоровлень на адресу депутата-"свободівця" Дмитра Уманця, у якого напередодні був день народження. Окрім троянд, він отримав ще й вітання від Володимира Гройсмана.

  - Бажаємо вам отримувати задоволення від роботи задля розвитку нашого міста, - додав міський голова Сергій Моргунов.
Хоч Дмитро Уманець і критикує владу, у тому числі і прем'єр-міністра, вітальну адресу він взяв без зауважень і реплік.
Що ж до робочої частини сесії, то серед іншого депутати того дня затвердили договір будівництвa житлового будинку по вулиці Мaяковського, 138.
За інформацією директора департаменту економіки і інвестицій міськради Віталія Погосяна, із почaтку 2000-х років нa цій ділянці розтaшовувалась недобудовa, яку зa згодою сторін тепер мaють добудувaти у відповідно до прогрaми "Муніципaльне житло Вінниці".

  - А як компенсацію за об'єкт незавершеного будівництва на цій ділянці колишній власник отримає інше майно - у муніципальному будинку на вул. Петра Запорожця, 4, - пояснив мер.
Про передачу у 2017 році субвенції із міського бюджету Вінниці обласному бюджету Вінниччини проінформувала директор департаменту фінансів міськради Наталія Луценко.
- Мова йде про пам'ятку архітектури національного значення "Башта і Мур", - прокоментував Сергій Моргунов. - У нас була домовленість із обласною радою, що 50% робіт із реставрації пам'ятки має профінансувати місто. І розуміючи невідкладність вирішення цього питання, ми виділяємо свою частку коштів - трохи більше двох мільйонів гривень. Адже це дуже важливо - зберегти Мури, законсервувати і відновити їх.
Додамо, що департамент будівництва, містобудування і архітектури облдержадміністрації свого часу вже оголошував тендер на реставрацію пам'ятки, озвучувалася й сума у 3,8 млн. грн. Але тендер так і не відбувся... через відсутність коштів. Тож, можливо, більш активна позиція міської влади все ж зрушить це питання із місця.

  Окремої уваги заслуговує голосування із питання "Про виділення матеріальної грошової допомоги Кондратюк Ангеліні Олександрівні - малолітній дитині загиблого військовослужбовця, який брав участь у антитерористичній операції".
Депутати не тільки схвалили надання матеріальної допомоги у 100 тис. грн., але й передбачили зміни до Порядку надання матеріальної грошової допомоги членам територіальної громади міста Вінниці. Якщо раніше на матеріальну допомогу могли претендувати лише члени родин загиблих у АТО, у т.ч. повнолітні діти, то відтепер - і неповнолітні також.
- Дитина - неповнолітня, але приймаємо рішення, щоб вона теж мала змогу отримати відповідну матеріальну допомогу, - пояснює Сергій Моргунов. - Хочу подякувати тим громадськими організаціям, які підняли цю тему, і ми спільно напрацювали це рішення. Загалом із міського бюджету із початку АТО по 100 тис. грн. виділялося вже 24 родинам загиблих, а 92 поранені отримали на лікування по 25 тис. грн.

  Також сесія міськради затвердила документ, який регулюватиме етичні правила поведінки вінницьких депутатів на засіданнях і депутатських комісіях, у взаємостосунках із виборцями і представниками медіа, співпраці із іншими гілками влади. Кодекс етики депутатів міської ради має одинадцять розділів, до його розробки долучалися голови постійних депутатських комісій, керівники фракцій, представники профільних департаментів міськради, а також громадських організацій.

  - Робота над проектом цього рішення розпочалася саме із ініціативи громадських організацій, - наголосив мер Вінниці. - Ми працювали над цим документом майже рік і жодна інша міська рада із числа міст обласного значення у Україні такого кодексу не має. Тому його прийняття - це великий плюс іміджу усієї нашої міської ради.
Головною ціллю Кодексу етики депутатів є підвищення рівня довіри громадян до органів місцевого самоврядування, підвищення персональної відповідальності за належне виконання депутатських обов'язків, забезпечення прозорості і гласності у роботі міської ради, запобігання зловживанням службовим становищем.

  Документ регулює, як депутати мають себе поводити на засіданнях, звітувати перед громадою, взаємодіяти зі ЗМІ і спілкуватися із громадянами у мережі Інтернет.
Серед іншого визначено й такий термін як "конфлікт інтересів". Мається на увазі наявність приватного інтересу у сфері, у якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість ухвалення нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
І того ж дня, коли депутати проголосували за кодекс, дія його положень наочно продемонстрована у сесійній залі. Депутат Світлана Ярова перед початком голосування по одному із питань заявила, що не братиме участь у голосуванні саме через конфлікт інтересів.

  За результатами голосування 42 із присутніх на сесії 50-ти депутатів затвердили Кодекс етики депутатів Вінницької міської ради, семеро не голосували, один - утримався.
Серед тих небагатьох, кого проект кодексу вочевидь не задовольнив була й депутат Ганна Давиденко.
- У світлі порушення законів України, це рішення виглядає абсолютно популістичним, - сказала вона.
У відповідь мер Вінниці заявив, що із доказами порушення закону міськими посадовцями депутат мав би у першу чергу звернутися до правоохоронців.
- Це якраз щодо етики, - зауважив Сергій Моргунов. - Якщо хтось висуває такі звинувачення, а натомість не має доказів. Якщо вони є - пишіть заяву у відповідні органи... Справа у самоорганізації і самодисципліні самих депутатів. Якщо ми вимагаємо і від виконавчих органів влади, і від міського голови відповідного кодексу поведінки, то нічого поганого немає й у тому, що депутати теж візьмуть на себе певні етичні забов'язання.

  Нагадаємо, що того дня депутати не голосували питання про виділення ділянки на Вінницьких Хуторах батьку Ганни Давиденко (Віталій Давиденко - директор виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування із тимчасової втрати працездатності. - Ред.). Питання зняли із розгляду до вивчення згідно із рішенням виконкому, позаяк попередній список претендентів на отримання землі стосувався лише учасників АТО. Однак у списку виявили тих, які не мають відношення до цієї категорії.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

716

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

521

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

312

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

289

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

283

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...