Реконструкція київського мосту:

Реконструкція київського мосту:


Що уже зроблено і що планується найближчим часом

  Минуло більше двох тижнів від початку ремонтних робіт мосту по вул. Чорновола. За цей час вінничанам і гостям міста довелося адаптуватися до змінених транспортних маршрутів. Вони, до речі, коригувалися по ходу навантажень на той чи інший напрямок руху транспорту. Для зручності вінничан і через нестачу мостів у Вінниці, на час ремонту перекривають лише частину мосту. Нині це права сторона у напрямку вул. Київська, а по лівій дозволений рух для громадського і спецтранспорту, пішоходів і велосипедистів. Про реконструкцію і її терміни розповіли представники міськради і компанії-генпідрядника "МСУ-2" 28 березня під час виїзної наради.

  - Уже знято тротуарні плити, асфальт і асфальтобетонне покриття, - розповів директор департаменту капітального будівництва міськради Ігор Кравець. - Цього тижня повністю знімаємо перила і починаємо робити сполучення моста. Робитимемо розборку із двох сторін бетонних плит, щоб дістатися до балок. По всьому мосту має бути замінено 83 балки (які для "прискорення" робіт будуть виготовляти на вінницькому підприємстві "Поділлязалізобетон"), а всі інші (загалом у моста 103 балки) будуть "лікувати". Паралельно укріплюватимуть чотири арки. Ще ми повністю відновимо перила, зробимо нові канали для кабелів, асфальтне покриття, опори, освітлення.

   Мера Вінниці Сергія Моргунова цікавило дотримання графіка реконструкції і скорочення часу здачі об'єкта. Завершення робіт проїзної частини мосту заплановане на кінець жовтня 2017 року.
- Найперше розбиратимемо "нульову" опору (берегову), бо якщо одразу взяти і копати, то може щось впасти. Ремонт ще років 5 тому треба було робити. За два місяці, квітень-травень, ми повинні зробити два спряження на всю ширину моста, - розповів головний інженер ТОВ "МСУ-2" Валерій Коротич. - У квітні маємо приступити до ремонту арок (кожного місяця по дві арки, а всього їх 16). Технологічно ми процес прискорили так, що може ще на місяць-два... Однак є багато "але". Розбираючи кожну частинку моста, ми знаходимо щось нове для себе.

  Для прискорення ремонту генпідрядник пропонує підключитися тих, чиї комунікації розміщені на мосту. Варто відзначити, що на роботи залучено чимало вінницьких підрядників.
На період реконструкції буде відключено газову трубу (після закінчення опалювального сезону) і запущено за новою схемою. Однак замінювати газову трубу на нову, як і каналізаційну не будуть.

  Тим часом у міськраді працюють над полегшенням транспортної розв'язки для вінничан, враховуючи те, що весною і влітку у Вінниці триватимуть й інші дорожньо-ремонтні роботи.
- Ми відпрацьовуємо питання, пов'язані із Центральним мостом. Це розширення за мостом, якщо їхати із міста, ще однієї смуги із перенесенням опори із правого боку, якщо повертати на вулицю Брацлавську. І у мікрорайоні площі Героїв Чорнобиля зробити дві смуги, які б повертали наліво, на Київську, і дві смуги зробити прямо по Коцюбинського, - розповів міський голова Сергій Моргунов.

Коментар

Мер Вінниці Сергій Моргунов про ремонт Київського мосту і терміни:

  - Є серйозний пласт роботи, який потребує у першу чергу дотримання технологічних процесів і професійного підходу до роботи генерального підрядника і всіх субпідрядних організацій. З нашого боку ми вимагаємо і наполягаємо на тому, щоб дотримувався термін виконання робіт і була відповідна якість. Зі свого боку ми забезпечимо належне фінансування. Враховуючи те, що ми подали заявку на отримання коштів із Державного бюджету із Фонду регіонального розвитку і, як правило, ми ці кошти отримуємо не раніше серпня-вересня, ми на минулій сесії міської ради передбачили відповідні заходи, щоб забезпечити фінансовим ресурсом генерального підрядника, щоб ці роботи фінансувались вже зараз. Ми ні у якому разі не можемо проводити їх у осінньо-зимовий період. Адже лише за середньодобової температури +5 градусів, буде належна якість виконаних робіт.

 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

769

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

574

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

353

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

329

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...