Громадські організації проти законопроекту про подвійне громадянство

Громадські організації проти законопроекту про подвійне громадянство


  Законопроект Президента України Петра Порошенка про подвійне громадянство викликав неоднозначну реакцію серед українців. Громадські організації із України і США висловлюють невдоволення його ініціативою позбавити громадянства тих українців, які мають паспорти інших держав.

  Громадське об'єднання українців у США Razom for Ukraine опублікувало у Facebook звернення до Президента України із закликом відкликати поданий ним законопроект. Інша неприбуткова громадська організація у Києві "Українська всесвітня координаційна рада" виступила у середу із заявою, у якій запропоновані Петром Порошенком зміни оцінюються, як "шкідливі й небезпечні".

  Razom for Ukraine аргументує свою позицію тим, що українці за кордоном, яких насамперед можуть торкнутися законодавчі зміни, є фінансовою і ресурсною опорою для України.
"Ініціативу президента із обмеження прав закордонних українців вважаємо необдуманою, - йдеться у дописі Razom for Ukraine, - а також такою, що призведе до негативних наслідків для України через втрату значної підтримки українців у інших державах, які на сьогодні виступають форпостом лобіювання інтересів України".
Об'єднання також наголошує, що дії президента "суперечать державним інтересам України".

  "Українська всесвітня координаційна рада" визнає застарілість чинного законодавства і необхідність змін, передусім, щоб не допускати осіб із подвійним громадянством до державних посад.
"Події останніх років засвідчують, що громадянство інших країн часто використовується державними чиновниками в Україні для уникнення від відповідальності", - йдеться у заяві організації.
Попри це, "Українська всесвітня координаційна рада" вважає, що закон матиме негативні наслідки для держави:
"В умовах масової міграції й зменшення чисельності населення України, що не припиняється: прийняття вказаних змін у системі законодавства України про громадянство може призвести до штучного вилучення із категорії українських громадян значної кількості наших співвітчизників, що проживають за кордоном, або не зі своєї волі опинились на тимчасово окупованих територіях, але засвідчують свою приналежність до українського народу й українського громадянства".

  Нагадаємо, що у Верховній Раді вже зареєстровано не одне, а аж три проекти закону щодо відповідальності за подвійне громадянство.
Про це заявив депутат із фракції "Народного фронту" Леонід Ємець, повідомляє "Укрінформ".
За його словами, на основі цих трьох проектів можна сформувати єдиний закон, який чітко визначить питання відповідальності осіб на посадах державної влади із подвійним громадянством.
Спікер парламенту Андрій Парубій переконаний, що відповідний закон буде ухвалений найближчим часом.

"Місто" запитало у вінничан: "Чи потрібно позбавити громадянства тих українців, які мають паспорти інших держав?"

Дмитро, будівельник:

- Вважаю, що треба., громадянство України має надаватися тим, хто збирається розвивати українську державу, а не іншу. Особливо це стосується політиків.

Галина, пенсіонерка:

 - Нехай держава вирішує. Мені не потрібен паспорт іншої держави. Я українка і зраджувати не збираюся.

Яна,у декретній відпустці:

- Не потрібно позбавляти простих людей. Наприклад, у мене родичі - українці, які виїхали за програмою обмінів до Ізраїлю. А от тих, хто має громадянство Росії - потрібно.

Олександр, фінансист:

- Звичайно, потрібно. Якщо ти громадянин певної країни, то будь її громадянином, користуйся її правами і обов'язками.

Дмитро, адвокат:

- Вважаю, що потрібно. Якщо людина набула добровільно іншого громадянства, то чому вона повинна зберігати громадянство України.

Коментарі

Представник Президента у Верховній Раді Артур Герасимов:

- У законі уточнені підстави для втрати громадянства нашої країни. Наприклад, такою підставою буде вважатися, що людина, яка набула добровільно громадянство іноземної країни, не здала закордонний паспорт, чи при набутті громадянства України вона також не здала паспорт діючої держави. Це питання стосується тільки ситуації добровільного набуття громадянства інших країн, бо це не стосується ситуації із нашими людьми у Криму, бо там про добровільність не йшлося.

Генпрокурор Юрій Луценко:

- Чинне законодавство забороняє подвійне громадянство, але не передбачає механізму його позбавлення. Закон встановлює, що це може робити президент, але не встановлений механізм такої дії.

Депутат Леонід Ємець:

- У чому небезпека, - особливо для державних службовців, суддів і народних депутатів? Уявіть, ці люди є, як мінімум, військовозобов'язаними між двома країнами, вони несуть відповідальність і обов'язки між двома країнами, у тому числі щодо державної таємниці. І якщо це є громадянин іншої країни і має доступ до нашої державної таємниці, він зобов'язаний - якщо це буде у інтересах іншої країни - повідомити ту країну про нашу державну таємницю. Крім того, це зобов'язання нести військовий обов'язок, він має служити у двох арміях - нашій і іноземній. І яку він державу буде при цьому захищати - гарантій жодних немає.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

441

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

317

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

171

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

166

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...