Оформити допомогу при народженні тепер можна просто в пологовому будинку

Оформити допомогу при народженні тепер можна просто в пологовому будинку


В обласному управлінні юстиції розповіли про запроваджені зміни

  У Вінниці 15 березня представниці головного територіального управління юстиції у Вінницькій області розповіли про впроваджені зміни.
ГО переоформляють документи

  Громадські об'єднання мають упорядкувати документацію. Так, до установчих документів ГО необхідно внести уточнення про неприбутковість. Термін - до 1 липня 2017 року. Для цього треба звернутися до управління юстиції і подати необхідні документи.

  - Багато організацій, які не функціонували, подають свої рішення про припинення діяльності. Це зараз дуже розповсюджено. Тобто 20 років організація не працювала, нікому не заважала, здавала пусті звіти. То зараз, щоб не вносити зміни, не сплачувати податки, громадяни вирішують припинити діяльність, - розповіла начальниця відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Аліна Єрохіна.

  Для припинення діяльності необхідний всього один документ - відповідне рішення уповноваженого органу.
Водночас реєстрація нових організацій відбувається жваво, що пов'язують з їх активним напрямком грантівської діяльності.

  - Нині у Вінниці близько 2 тисяч громадських об'єднань, а по області - десь 30 тисяч громадських формувань, - каже Аліна Єрохіна. - Наприкінці 2016 року - початку 2017-го був деякий спад, тому що люди займалися внесенням змін, які згідно з Податковим кодексом, треба було внести до кінця року. Але зараз знову кожного тижня подається 2-3 пакети (а то і більше) документів на реєстрацію нових організацій.
Усі зразки документів для реєстрації або внесення змін можна знайти на сайті територіального управління юстиції.
А ще спливає п'ятирічний термін для приведення громадськими об'єднаннями своїх статутів у відповідність до закону. Проте необхідні зміни внесли небагато громадських об'єднань.
Про реєстрацію у пологовому і "наближення" апостиля

  Пілотні проекти з надання адміністративних послуг продовжують "завойовувати" вінничан своєю доступністю. У деяких послугах для їх спрощення і зручності отримання відбулися нововведення. Так, у пологових тепер не тільки народжують і отримують свідоцтво про народження, а й реєстрацію місця проживання новонароджених та оформляють допомогу при народженні дитини.
- За розробленими графіками роботи працівники відділів державної реєстрації актів цивільного стану Вінницької області виїжджають (у другій половині дня) до 25 пологових будинків Вінниччини, щоб забрати документи, - розповідає начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Альона Єфіменко. - За 2016 рік в області вручено 2512 свідоцтв. А за січень-лютий 2017 року - 890 свідоцтв із 2388 зареєстрованих народжень по області. Якщо порівняти, скільки зареєстровано у відділі народжень діток, із тими, що вручені в пологових будинках, то на сьогодні це 70%. У цьому напрямку дуже гарно працює Шаргородський район, Хмільник, Іллінці, Ладижин, Немирівський район.

  Серед нових послуг у пологовому будинку - від початку року можна за бажанням оформити "прописку" дитини. А у Вінниці разом із працівниками відділу соцзахисту населення вже оформляють і допомогу по народженню дитини. Головне тепер у пологових будинках мати при собі необхідні документи: медичне свідоцтво про народження, паспорти батьків, свідоцтво про одруження.

  А ще вінничани можуть, не їдучи до столиці, проставляти апостиль (штамп) на документах України, які будуть використовуватися за кордоном. Апостилювання документів - підтвердження їх юридичної чинності. І з листопада 2015 року відбулося спрощення процедури про ставлення апостиля. Ціна апостилювання одного документа - 51 грн.

  - Сьогодні відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють як офіси, що приймають документи. Тобто громадянам не потрібно їхати до Києва (як це було раніше), затрачати кошти і час, а просто з оригіналами документів, паспорта звертаються до наших відділів. І протягом двох робочих днів документи обробляються, - каже Альона Єфіменко. - В області є 13 відділів, які мають право проставляти апостиль. За статистикою у 2016 році проставлено 2867 апостилів, з яких 2400 - обласним відділом у Вінниці. У районах - менше звернень у зв'язку з тим, що більшість документів, які необхідні громадянам для навчання, роботи, виїзду на постійне місце проживання за кордон, потребують перекладів.
 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

249

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

206

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

202

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

201

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

197

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...