Вінниця заробляє на себе і перевиконує бюджет

Вінниця заробляє на себе і перевиконує бюджет


Від розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках бюджет отримав майже 35 млн грн

  У Вінницькій міськраді 17 березня відбулося публічне представлення інформації про виконання міського бюджету за 2016 рік. До участі запрошували всіх зацікавлених осіб - і їх знайшлося чимало, вільних місць у залі засідань майже не було.

  - Виконком традиційно приділяє велику увагу тому, щоб громадяни міста розуміли, в яких напрямках використовуються кошти, з яких джерел вони надходять у міський бюджет... Обізнаність громадян у бюджетному процесі підвищує довіру громади до органів місцевого самоврядування, дає можливість громадянам стати учасниками ухвалення відповідних рішень, - каже заступниця міського голови Галина Якубович.

  Вона нагадала про Бюджет громадських ініціатив, який якраз і дає можливість фінансувати найрізноманітніші проекти, які висувають самі ж громадяни.
Зі слів Галини Якубович, бюджетна децентралізація позитивно вплинула на наповнення міського бюджету.
- Був період, коли, на жаль, коштів не вистачало на проведення всіх необхідних капітальних витрат на інфраструктуру бюджетної сфери, - каже вона. - Тепер, набувши фінансової самостійності, отримавши додатковий ресурс, міська рада отримала можливість вирішувати ці питання, а також формувати пріоритети і стратегію бачення на наступні роки.

  Що ж стосується конкретних показників, то їх того дня представила директорка департаменту фінансів Вінницької міськради Наталія Луценко.
- За звітний рік до бюджету Вінниці надійшло 2,993 мільярда гривень, це на 33% більше ніж у попередньому році, - інформувала вона. - Отже, план по доходах виконано на 110%.
За її словами, зросли надходження від податку з фізичних осіб - надходження склали 769 млн грн, зросли на 55%.
- Такого збільшення вдалося досягти, зокрема за рахунок збільшення податкової ставки з 15% до 18%, - каже Наталія Луценко. - Підвищився минулого року на 25,1% й середньомісячний розмір зарплат по Вінниці, а фонд заробітної плати зріс на 26,3%. За рахунок нових територій, які увійшли до меж Вінниці, збільшилася й кількість самих платників податків - це додатково дало міському бюджету 124 млн грн.
Від акцизного податку надійшло 156 млн грн., що на 56% більше 2015 року. Ще 165 млн. грн. бюджет міста отримав як плату за землю, зростання на 62%. Від єдиного податку до бюджету надійшло майже 235 млн грн, це на 62% більше попереднього звітного періоду. Плата за послуги, які надають прозорі офіси, дозволили у 2016 році поповнити бюджет ще на 21,8 млн грн., що на 44% більше, ніж у 2015 році.

  - Останнє збільшення відбулося завдяки передачі органам місцевого самоврядування ряду повноважень, - пояснила Наталія Луценко. - Зокрема, щодо державної реєстрації фізичних і юридичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також держреєстрації речових прав на нерухоме майно.

  Від розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках банківських установ бюджет отримав майже 35 млн грн.
На завершення доповідей учасники зібрання мали змогу висловити свої питання щодо розподілення коштів міського бюджету та фінансування окремих напрямків розвитку міста. Серед іншого вінничан цікавили питання фінансування медичної галузі, реформування комунального сектору.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

312

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

242

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

219

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

214

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

209

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...