Єдиний музейний квиток та оперний фестиваль


  Процес децентралізації стосується і культури. Звісно, на змінах у напрямку галузі культури не так акцентують увагу, як, приміром, освіти чи охорони здоров'я. Утім передача повноважень на місця з використання культурної спадщини і модернізації культурних установ - частина майбутніх змін. Тож із культурною ситуацію на Вінниччині, у вівторок, 14 березня до обласного центру приїхали знайомитися представники експертної комісії Ради Європи.

  - Вінницька область у спадок від колишньої адміністративної системи отримала найбільшу кількість культурних закладів у сільській місцевості, - розповів на круглому столі голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. - 2111 закладів культури місцевого рівня. Також маємо 14 великих закладів, що фінансуються з обласного бюджету: 3 бібліотеки, 2 музеї, 2 театри, мистецькі навчальні заклади.
У планах на 2017 рік - нове приміщення для обласного лялькового театру, створення комунального закладу "Центр кіномистецтва і культури", робота над заснуванням Дирекції музейних закладів Вінниччини та зміни в структурі бібліотек.
- У наших селах - 59 музеїв. Їх стан бажає кращого, - каже директорка обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька. - Сьогодні працюємо над тим, щоб створити такий орган, який міг би взяти під свою опіку дрібні та сільські музеї. Підсилити їх можливо своїми експозиціями, матеріалами своїх колекцій, але при цьому забезпечити і охорону, і рівень подачі. Тому зараз нагально стоїть ідея створення Дирекції музейних закладів Вінниччини.

  За словами заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка, планується, що запровадження в області єдиного квитка на відвідування музеїв дасть можливість розширити і здешевити послугу.
А ще на Вінниччині втілюватимуть досвід європейських країн. Після 4-місячного стажування в Австрії директорка бібліотеки ім. Тімірязєва Наталя Морозова надихнулася на зміни у бібліотечній структурі.

  - Ми вирішили зробити подібну Центральну регіональну бібліотеку. Об'єднати всі бібліотеки, які є у місті. А у нас їх зараз 4, - розповіла Наталя Морозова. - Ми створюємо одну: з єдиним відділом укомплектування (придбання книжок), а ще єдиним методичним, бібліографічним і краєзнавчим центрами.

  У керівництва області в амбітних планах на майбутнє - відродити славу Тульчина як культурної столиці Поділля. Реставрація комплексу палацу Потоцьких, на який у цьому році виділили понад 3 млн грн, - не випадковість. Там хочуть започаткувати Міжнародний фестиваль "Український оперний марафон".
 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

158

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

150

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

148

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

145

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

142

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...