За біометричним паспортом - до Прозорого офісу

За біометричним паспортом - до Прозорого офісу


Документи на оформлення внутрішніх паспортів може подати будь-хто із вінничан, а на закордонний - навіть з області

  Щоб зробити внутрішній чи закордонний паспорти треба звернутися у Прозорий офіс за адресою: вул.Замостянська, 7.
- Сьогодні ця процедура відбувається у Прозорому офісі лише на Замості, оскільки ми закупили лише один програмно-технічний комплекс, вартість якого приблизно півтора мільйона. Протягом 2017 року таких комплексів буде закуплено ще два для Прозорих офісів на Старому Місті і на Вишеньці, - розповіла директорка департаменту адміністративних послуг міськради Ірина Копчук. - У тестовому режимі почали працювати ще із 22 лютого. Ми вже видали 13 ID-карток і 8 закордонних паспортів.

  До переваг оформлення таких паспортів саме у Прозорому офісі спеціалісти зараховують відсутність тривалість завдяки налагодженій електронній системі черги. Крім того, документи на оформлення внутрішніх паспортів можуть подати усі мешканці Вінниці, з будь-якого району міста. А для виготовлення закордонних паспортів - навіть мешканці області.

  У Прозорому офісі кажуть, що за ID-паспортами звертається переважно молодь, яка може отримати документ уже з 14 років. Підтвердження тому - 15-річна Світлана Романюк, яка 15 березня прийшла на оформлення українського паспорта.
- Недавно дізналася через Facebook, що тут можна зробити паспорт, - каже дев'ятикласниця Світлана Романюк. - Тепер мені не потрібно чекати 16 років, щоб зробити паспорт. Черги як такої не було. Чекала, може, хвилин п'ять.

  Під час оформлення документів необхідно заповнити анкету, сфотографуватися, залишити відбитки пальців та електронний цифровий підпис. У середньому вся процедура займає 20-25 хвилин.
- Спочатку до нас звертаються за консультацією, - розповідає адміністраторка Центру надання адміністративних послуг Прозорий офіс "Замостя" Ольга Грановська. - Ми переглядаємо документи і надаємо консультацію стосовно того, які документи подати. Якщо це ID-картка, то для цього треба подати в оригіналі паспорти батьків, свідоцтво про народження й ідентифікаційний номер дитини. Також потрібно подати довідку про реєстрацію місця проживання дитини. Якщо це виготовлення закордонних паспортів, то подається паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер і якщо є в наявності закордонний паспорт або той, що втратив дію, або діючий.

  Уже сам паспорт виготовляють у Києві. Прийом і видача документів - у Вінниці. Про те, що паспорт можна уже забрати, заявника повідомляють телефоном.

Довідка "Міста"

  Вартість закордонного паспорту для дітей, які отримують паспорт вперше - безкоштовна. Для дорослих - 277 грн, якщо нетерміново. Якщо терміново - 366 грн.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон - 577 грн (якщо нетерміново) і 800 грн (якщо терміново).
  Термін виготовлення паспортів 20 робочих днів, скорочений термін - 7 робочих днів (для ID-картки - 10 днів).

 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

235

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

174

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

169

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

157

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

155

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...