сертифікат на 80 сакур місту і Томограф шпиталю

сертифікат на 80 сакур місту і Томограф шпиталю


Такий подарунок зробив Вінниці посол Японії в Україні

  У понеділок, 20 березня, до Вінниці приїздив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі. Він подарував Військо-клінічному медичному центру Центрального регіону комп'ютерний томограф та ендоскопічне обладнання. А для Вінниці - сертифікат на 80 сакур, які висадять у місті.
Вартість комп'ютерного томографа - 530 тис.дол. США, а ендоскопічного обладнання - 130 тис.дол. США.

  - Медичне обладнання японської фірми "Toshiba" відповідає тим характеристикам, які були заявлені. Апарат призначений для виконання комп'ютерної томографії високої якості з можливістю моделювання і відтворення у вигляді тримірних зображень із друком на плівці і на флеш-носіях. Робить 84 зрізи, а раніше у нас був апарат, який робив лише 16. Наявність металевих осколків не є протипоказом для виконання комп'ютерної томографії на відміну від магнітно-резонансної томографії, - розповів заступник начальника Центру з медичної частини, полковник Ігор Мельник.

  Завдяки новому апарату у шпиталі зможуть обстежувати 140 пацієнтів на місяць. Він дозволяє визначити ранні стадії ракових захворювань та робити 3D-діагностику. Посол Японії сподівається, що таке обладнання принесе користь не лише військовим, а й звичайним пацієнтам.
- Сподіваюся, що цей апарат буде задіяний не лише для лікування та діагностики військовослужбовців, а також для всіх тих, хто живе у місті, - зазначив Надзвичайний і Повноважений посол Японії в Україні Шігекі Сумі.

  У військово-клінічному медичному Центрі запевняють, що обстеження зможуть проходити як військові, так і звичайні вінничани. Лікарі-рентгенологи, які будуть проводити обстеження на цьому апараті, пройшли спеціальне навчання під керівництвом представників фірми-виробника.

  - Це надзвичайно важлива подія, яка дозволить госпіталю проводити діагностику на вищому рівні. Це вже не вперше ми отримуємо допомогу від Уряду Японії. Я переконаний, що при консолідації міжнародних і внутрішніх зусиль ми зможемо досягти результатів і покращити ситуацію у системі охорони здоров'я, і не лише в ній. Сподіваюся, що така наша співпраця буде довга, - зазначив на врученні техніки народний депутат Олексій Порошенко.

  Секретареві Вінницької міської ради Павлу Яблонському Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі вручив сертифікат на 80 дерев сакури. За словами Павла Яблонського, їх висадять уздовж набережної річки Південний Буг біля пам'ятника Героям Чорнобиля.
- 2017-й, згідно з Указом Президента України, є роком Японії в Україні. У цьому році, ми сподіваємось, що відношення між японським і українським народами стануть більш тісними. Ми чули, що українці хочуть посадити сакури по всій країні. Посольство Японії в Україні готове посадити тисячі сакур по всій Україні. Сьогодні передаємо сертифікат місту Вінниці, - сказав Шігекі Сумі.

  Павло Яблонський подякував за подарунок і зазначив, що у місті вже розпочали висаджувати сакури (на другій черзі проспекту Космонавтів, на Порика, по Соборній. - Авт.).
- Наша держава протягом трьох років бореться за свою незалежність і вимушена охороняти територіальну цілісність та незалежність своєї держави. Ми дуже вдячні у цій ситуації за підтримку і розуміння світової спільноти. На жаль, і Україні, і Японії в різний час довелось пройти через техногенну катастрофу. В Україні це була Чорнобильська АЕС, у Японії - Фукусіма. Сакури, які будуть вами подаровані, висадять уздовж набережної річки Південний Буг біля пам'ятника Героям Чорнобиля. Ми сподіваємось, що вони стануть гарним символом пам'яті відродження, подякою героїчним вчинкам людей і на подальше визволення нашої країни від російського окупанта. Місто зі свого боку вже закупило 160 сакур, більшість з яких будуть висаджені на найбільшому у Вінниці проспекті - імені Космонавтів, - сказав секретар міської ради Павло Яблонський.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

204

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

150

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

135

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

133

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

124

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...