Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці: міжнародна допомога й ім’я імені Стуса

Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці: міжнародна допомога й ім’я імені Стуса

Протягом двох років після переїзду у Вінницю університет підтримує Міжнародний фонд «Відродження»

  До Вінниці із Донецька ДонНУ був евакуйований восени 2014 року. Тоді перед вишем гостро постало питання відновлення напрацьованої ресурсної бази, яку довелося залишити. На допомогу прийшли міжнародні донори. На базі університету у Вінниці протягом двох років реалізовувався перший в Україні проект із системної підтримки та відновлення переміщеного із зони АТО університету - «Європейський розвиток Донецького національного університету у Вінниці», підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» за сприяння Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу. На завершення реалізації проекту 7 березня у студентському коворкінг-центрі університету підбили підсумки зробленого і зреалізованого.
Результати проекту презентували ректор університету, керівник проекту Роман Гринюк, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький, голова Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу, генеральний координатор проекту Володимир Кіпень.  
Представники вишу відзначили, що саме за час реалізації проекту Донецький національний університет отримав ім’я Василя Стуса.
   - Проект допоміг нам стати на ноги, - каже Роман Гринюк. – Це відновлення матеріально-технічної бази нашого університету. Завдяки її відновленню і покращенню нам вдалося створити дистанційний комплекс університету, модернізувати нашу корпоративну мережу, започаткувати у Вінниці процес академічної мобільності наших студентів і викладачів. Завдяки цьому ми отримали великий досвід з освітньої діяльності найкращих європейських вузів.
За період проекту, який проходив у два етапи, Міжнародний фонд «Відродження» виділив 9 млн 125 тис. грн. Завдяки виділеним коштам вдалося створити: модерну корпоративну мережу; дистанційний комплекс університету; три сучасні комп’ютерні класи з мультимедійними дошками; фізичну і хімічну лабораторії; сучасні прес-центр, продакшн-студію і студентський коворкінг-центр; лінгафонний кабінет; електронну бібліотеку; посилити інформаційно-освітній центр в Костянтинівці.
- Те, що наш університиет ніби працює на дві громади: Вінниці і батьківщини університету звідки ми переїхали, Донецьку, зорієнтувалися на необхідність підтримки освітньо-інформаційних центрів, які знаходяться в Донецькій області, Костянтинівці й Маріуполі, - зауважив Володимир Кіпень, який віддав університету 40 років роботи. - І під це розробити спеціальні дистанційні курси для школярів, які вступатимуть із зони АТО в українські вузи. Це безоплатні консультаційні курси ЗНО з семи предметів.   
  На підтвердження європейського напрямку розвитку ДонНУ впроваджувалася програма студентських обмінів як із закордонними університетами, так і вітчизняним. А в 2016 році започаткували інноваційні форми навчання. Яскравим прикладом стала перша Всеукраїнська школа публічної політики і адміністрування, яку закінчили 15 осіб.
Представники донорського фонду оцінили якісну роботу університету над проектом. А виконавчий директор «Відродження» Євген Бистрицький зазначив, що виділені кошти були використані «з розумом, оптимально, ощадливо». Тому співпраця Міжнародного фонду «Відродження» і Донецького національний університету ім. Василя Стуса буде продовжена, зокрема, у напрямках публічної політики, доброчесності і підтримки студентського самоврядування.
 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

436

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

314

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

170

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...