Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці: міжнародна допомога й ім’я імені Стуса

Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці: міжнародна допомога й ім’я імені Стуса

Протягом двох років після переїзду у Вінницю університет підтримує Міжнародний фонд «Відродження»

  До Вінниці із Донецька ДонНУ був евакуйований восени 2014 року. Тоді перед вишем гостро постало питання відновлення напрацьованої ресурсної бази, яку довелося залишити. На допомогу прийшли міжнародні донори. На базі університету у Вінниці протягом двох років реалізовувався перший в Україні проект із системної підтримки та відновлення переміщеного із зони АТО університету - «Європейський розвиток Донецького національного університету у Вінниці», підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» за сприяння Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу. На завершення реалізації проекту 7 березня у студентському коворкінг-центрі університету підбили підсумки зробленого і зреалізованого.
Результати проекту презентували ректор університету, керівник проекту Роман Гринюк, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький, голова Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу, генеральний координатор проекту Володимир Кіпень.  
Представники вишу відзначили, що саме за час реалізації проекту Донецький національний університет отримав ім’я Василя Стуса.
   - Проект допоміг нам стати на ноги, - каже Роман Гринюк. – Це відновлення матеріально-технічної бази нашого університету. Завдяки її відновленню і покращенню нам вдалося створити дистанційний комплекс університету, модернізувати нашу корпоративну мережу, започаткувати у Вінниці процес академічної мобільності наших студентів і викладачів. Завдяки цьому ми отримали великий досвід з освітньої діяльності найкращих європейських вузів.
За період проекту, який проходив у два етапи, Міжнародний фонд «Відродження» виділив 9 млн 125 тис. грн. Завдяки виділеним коштам вдалося створити: модерну корпоративну мережу; дистанційний комплекс університету; три сучасні комп’ютерні класи з мультимедійними дошками; фізичну і хімічну лабораторії; сучасні прес-центр, продакшн-студію і студентський коворкінг-центр; лінгафонний кабінет; електронну бібліотеку; посилити інформаційно-освітній центр в Костянтинівці.
- Те, що наш університиет ніби працює на дві громади: Вінниці і батьківщини університету звідки ми переїхали, Донецьку, зорієнтувалися на необхідність підтримки освітньо-інформаційних центрів, які знаходяться в Донецькій області, Костянтинівці й Маріуполі, - зауважив Володимир Кіпень, який віддав університету 40 років роботи. - І під це розробити спеціальні дистанційні курси для школярів, які вступатимуть із зони АТО в українські вузи. Це безоплатні консультаційні курси ЗНО з семи предметів.   
  На підтвердження європейського напрямку розвитку ДонНУ впроваджувалася програма студентських обмінів як із закордонними університетами, так і вітчизняним. А в 2016 році започаткували інноваційні форми навчання. Яскравим прикладом стала перша Всеукраїнська школа публічної політики і адміністрування, яку закінчили 15 осіб.
Представники донорського фонду оцінили якісну роботу університету над проектом. А виконавчий директор «Відродження» Євген Бистрицький зазначив, що виділені кошти були використані «з розумом, оптимально, ощадливо». Тому співпраця Міжнародного фонду «Відродження» і Донецького національний університету ім. Василя Стуса буде продовжена, зокрема, у напрямках публічної політики, доброчесності і підтримки студентського самоврядування.
 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

216

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

158

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

145

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

144

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

142

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...