У Вінниці з'явиться магазин, де діти купуватимуть... мову


   Вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями "Гармонія" реалізує у місті унікальний проект "Альтернативна комунікація для невербальних дітей".

   Ентузіасти, використвуючи поки мало знану в Україні, але давно ефективну на Заході, методику альтернативної комунікації ПЕКС допомагтимуть невербальним дітям з аутизмом краще соціалізуватися, спілкуватися і навіть навчитися говорити. Спеціальні картки з написами та малюнками, які використовує ця методика, інколи стають чи не єдиним способом, що дозволяє дітям висловити свої бажання, думки, взаємодіяти з світом.
   - Ми хочемо створити імпровізований "ігровий магазин", де можна придбати іграшки чи солодощі за допомогою доступної мови, - каже керівник проекту "Альтернативна комунікація для невербальних дітей", представниця благодійного фонду "Центр соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами "Розвиток" Олеся Самойленко. - Працюватимуть "продавцями" у такому магазині спеціально навчені волонтери. Відвідуватимуть його не лише дітки з аутизмом, а й інші. Оскільки ще не всі батьки готові до цього, дехто побоюється, що застосування карток загалом нівелює бажання коли-небудь заговорити, ми хочемо показати всі переваги ПЕКСу. Це найдієвіший спосіб довести, що методика корисна і дуже ефективна.
За словами ентузіастів проекту, на базі "Гармонії" ПЕКСом охоплено вже майже півсотні дітей. При цьому окремі пройшли майже весь курс - нині "розмовляють" фактично повними реченнями і поступово переходять від спілкування картками до майже повноцінного мовлення.
   - Звісно ж, це поки повільна і не виразна, але мова, - говорить Олеся Самойленко про одного з таких хлопчиків. - І саме ПЕКС дозволив пройти цей шлях, не заглушивши, а навпаки розвинувши у дитини бажання повноцінно спілкуватися.
Використання карток не виглядає аж надто складним - фактично їх можна роздрукувати навіть на домашньому принтері, а от сама методика - дуже не проста і досі на теренах колишнього Радянського Союзу не використовувалася. Сертифікованих спеціалістів в Україні теж поки мало.
  - Лише створивши належні умови, комплексно підійшовши до проблеми, підключивши фахівців, можливо досягти максимального результату, - наголошує Леся Самойленко.
Додамо, що проект реалізовуватиметься протягом трьох місяців за підтримки облдержадміністрації та співфінансується коштами обласного бюджету. Бажаючі долучити своїх невербальних дітей мають звертатися до "Гармонії", тел. (0432) 507 510.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

203

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

147

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

132

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

129

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

122

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...