Зміни у програмі співфінансування ремонту багатоповерхівок:


  Тепер проектно-кошторисну документацію замовлятимуть самі мешканці, а виконавця робіт шукатимуть через ProZorro

Міська програма співфінансування ремонту будинків 30х70 діє у Вінниці з 2009 року. Цьогоріч до програми внесли зміни, за які проголосували на сесії міськради. Якщо раніше проектно-кошторисну документацію замовляв департамент міськради, то тепер це робитимуть самі мешканці будинків. Виконавця ж робіт шукатимуть на ProZorro, куди департамент подаватиме проекти.
  - Люди самостійно за власний рахунок виготовлятимуть проектно-кошторисну документацію. Департамент видає тільки дефектний акт, де прописано перелік робіт, які потрібно зробити у будинку. При розробці проекту також люди можуть самі вибрати матеріали. Одночасно ця вартість буде зараховуватися на їхню частку в співфінансування, - розповів в.о.директора департаменту житлового господарства міської ради Роман Фурман. - Скористатися програмою зможуть будинки і ОСББ, а також керуючі компанії, а таких 10, які підписали меморандум про співпрацю. Цей документ нині охоплює до 90% житлового фонду міста.
За словами Романа Фурмана, частка співфінансування міської ради залишається незмінною - 70% вартості робіт. Тож якщо підрядник через ProZorro запропонує нижчу ціну - міська рада так і сплатить 70 % від кошторисної вартості, а мешканці - решту.

   Також Роман Фурман нагадує, що є два формати використання коштів міського бюджету на капремонт та заходи з енергозбереження.
- Перший - винятково на умовах співфінансування для будинків, які обслуговуються житлово-експлуатаційними підприємствами і ОСББ. Другий - для будинків, у яких зареєстровані ОСББ, міська рада гарантує виконання ремонту одного з видів конструктивних елементів незалежно від його загальної вартості, - пояснює він.
На умовах співфінаснування можна робити капітальний ремонт покрівлі, інженерних мереж, стиків зовнішніх панелей будинків, відремонтувати ліфти, замінити вікна на сходових клітинах, утеплити фасади багатоквартирних будинків.
  - Уже є певна кількість будинків, які хочуть долучитися до програми співфінансування та провести ті чи інші роботи.

Усіх, кого цікавить інформація щодо Програми по співфінансуванню, можуть звертатись для довідок за телефонами: 59-52-19, 59-52-23, 59-51-24, - додає Роман Фурман.

Поряд з цим чиновник просить вінничан бути уважними до тих, хто приходить і пропонує вставити вікна нібито на умовах співфінансування.
  - Пропонують мешканцям нібито на умовах співфінансування, за кошти міського бюджету вставити вікна. Збирають у мешканців гроші і зникають. До департаменту житлового господарства вже двічі телефонували вінничани і перепитували, чи дійсно є така муніципальна програма. Хочемо наголосити, що таку програму можуть вам пропонувати тільки люди, яких ви знаєте - старші у будинках, представники ОСББ. В інших випадках варто звертатися до поліції, - каже Роман Фурман.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

216

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

158

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

145

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

145

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

143

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...