Судова реформа: оцінювання і перевірки суддів тривають

Судова реформа: оцінювання і перевірки суддів тривають


Нині обирають кандидатів до Верховного Суду, із 653 - 17 із Вінниччини


У рамках судової реформи, яка стартувала 2016 року, відбувається відбір суддів до Верховного Суду.  До вищої гілки правосуддя суддів відбирають за конкурсом. Таких суддів має бути не більше 200. За «верховні» місця почали змагання понад 653 суддів. Нині вже залишилось 520 кандидатів, які вдало пройшли перший етап відбору – анонімне тестування. Зараз вони чекають результатів практичного завдання, яке було другою частиною кваліфікаційного оцінювання кандидатів.  

Як відбувався перший етап відбору, розповів один із учасників конкурсу, суддя Апеляційного суду Вінницької області Анатолій Кривошея. Поспілкуватися із ним видалась нагода 24 лютого під час публічної дискусії на тему реформування в сфері юстиції.

- Реформа розпочалася з конкурсу до Верховного Суду, - каже Анатолій Кривошея. –Усі ми (п’ятеро суддів з Апеляційного суду Вінницької області. – Авт.) успішно здали перший екзамен – тестування. Як на мене, то увійшов до рейтингу перших 40.  Ще краще здали судді місцевих судів. Серед вінницьких науковців і адвокатів я цього не помітив. Якщо говорити про перший етап – дійсно, потрібно було готуватися. Ті, хто сподівався лише на свій досвід і знання, не пройшли або набрали низькі бали. Я ознайомившись з питаннями, взяв відпустку, аби підготуватися. Другий етап – це написання модельного рішення по конкретній справі.

Від цього конкурсу частина претендентів були шоковані – занадто складне завдання. Якщо говорити про кримінальну справу, то там було декілька аркушів по фабулі. Але досить важко було збагнути суть проблеми і написати, як то воно має бути. Частина написала по-одному, частина – по іншому. Тому всі з нетерпінням чекають, який буде результат. Його обіцяють оголосити вже на початку березня.
Взагалі від Вінниччини подалися на конкурс 17 кандидатів. Громадський рух «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» на своєму сайті оприлюднив список, серед яких 17 кандидатів із Вінниччини. Після першого етапу відбору їх залишилося 13: Наталія Білик, Володимир Білоус, Олег Білоус, Інна Борисюк, Лариса Ковальчук, Олександр Ковальчук, Світлана Копаничук, Анатолій Кривошея, Віктор Нікушин, Дмитро Панченко, Людмила Романюк, Тарас Сало та Михайло Гурба.

Представники ЧЕСНО створили досьє на претендентів до Верховного Суду, де відслідковують, приміром,  причетність до корупційних діянь чи ухвалення сумнівних рішень.
Наступним етапом конкурсного відбору  буде перевірка чесного способу життя суддів. 20 членів Громадської ради доброчесності перевірятимуть кандидатів на доброчесність та професійну етику. Представники ради також закликають громадськість доєднатися до перевірки, зареєструвавшись на сайті grd.gov.ua. Туди можна подавати тематичну інформацію про суддів.
- За 20 років на мене не було жодних скарг. Мені не соромно за жодне з моїх рішень, - зауважує про суддівську перевірку Анатолій Кривошея. – Так, скасування (Рішень. – Авт.) були, але то робота і скасування є у всіх.
 

Довідка «Міста»
Із заявлених 17 кандидатів із Вінниччини перший етап - анонімне тестування «подолали» не всі. Приміром, за інформацією Громадської ради доброчесності, Лариса Задорожна, суддя Теплицького районного суду, не прибула на тестування. Суддя Апеляційного суду Вінницької області Сергій Колос та адвокат Сергій Павлов не набрали мінімально допустимий бал. А Олександр Панасюк відмовився від подальшого проходження конкурсу ще до початку тестування. За інформацією прес-служби Апеляційного суду Вінницької області, через підвищення.

 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

201

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

144

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

128

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

125

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

120

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...