Рада розблокувала підписання Закону про амністію для АТОвців

Рада розблокувала підписання Закону про амністію для АТОвців


Верховна Рада відхилила постанову "Про скасування рішення Верховної Ради України від 22 грудня 2016 року про прийняття у цілому закону України "Про амністію у 2016 році" із урахуванням пропозицій Президента України (реєстраційний №4255)".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення рішення проголосували 22 депутати із необхідних 226. Таким чином, постанова вважається відхиленою.
Перед голосуванням група народних депутатів-націоналістів зробили заяву із трибуни сесійної зали.

- Як державники, ми вимагаємо нового політичного курсу, що має спиратися на пріоритет національних інтересів. Ми не дозволимо і не допустимо приватизації стратегічних підприємств, продажу сільськогосподарських земель, щоквартального зростання цін на комунальні послуги. Ми вимагаємо розірвання дипломатичних відносин із РФ. І у кінці кінців, вимагаємо реального, дієвого механізму імпічменту Президента і відкликання депутатів, - сказав нардеп Андрій Білецький. - У нас вистачить сміливості, повірте, і сили, рішучості саморозпустити цю Верховну Раду. Повірте, ми це зробимо!
Новина про результати голосування призвела до того, що багатотисячний мітинг націоналістів біля Верховної Ради України того дня згорнув прапори і поступово почав розходитись.

Перед цим народний депутат Андрій Іллєнко повідомив із трибуни парламентум, що завдяки мітингувальникам Рада проголосувала за амністію учасників АТО.
- Завдяки нашій і вашій тут присутності було голосування, результатом якого є амністія учасникам російсько-української війни, так званої АТО. Саме сьогодні було остаточно проголосовано це питання у Верховній Раді, і сьогодні Голова Верховної Ради зобов'язався підписати цей законопроект і вступить у дію амністія, - сказав він.
За словами Іллєнка, є ганебною ситуація, коли сьогодні ув'язнені у тюрмах і переслідуються люди, які у 2014 році пішли захищати Україну без ніякого статусу.
- Саме сьогодні завдяки нам цей перший, можливо, невеликий крок зроблений - амністія учасникам війни сьогодні стане реальністю, - підкреслив він.

Як зазначив після обговорення проекту постанови Голова Верховної Ради Андрій Парубій, відхилення постанови відкриває шлях для підписання відповідного закону.
Прийняття цього Закону дозволить зменшити численність осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі і не становлять значної суспільної небезпеки, сприятиме поліпшенню побутових умов тримання засуджених і дозволить зменшити витрати держави на утримання у виправних закладах - зазначають автори закону.
За їх словами, досвід застосування амністії у попередні роки свідчить, що вона не тягне за собою ускладнення криміногенної ситуації у державі.
"Оголошення амністії сприятиме утвердженню гуманних засад у суспільстві і стане проявом людяності", - переконані автори документа.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи дає статус учасника АТО право на звільнення від кримінальної відповідальності (амністію)?"
Іван, пенсіонер:
- Якщо людина скоїла тяжкі злочини, то вона у будь-якому разі має відповідати за свої вчинки перед державою.
Анна, пенсіонерка:
- Тих, хто воював у зоні АТО, не потрібно позбавляти відповідальності. У них порушена психіка, тому не знаєш, чого від них очікувати.
Наталя, викладачка:
- Саме кримінальна відповідальність має бути обов'язковою. Хоча для учасників АТО мають бути свої нюанси.
Руслан, студент:
- Якщо той, хто перебував на Сході, скоїв злочин, то необхідно перевірити його психічний стан. Хворих людей у цьому випадку треба примусово лікувати.
Сергій, будівельник:
- Ми всі рівні громадяни, тому і маємо нести однакову відповідальність за свої дії. А те, що людина побувала у зоні АТО, ще нічого не означає.
 

Опитування провів
Андрій Куций

Перший командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук:
- Ті, хто дійсно виконував завдання і… під час бойових дій щось могли взяти, машину чи ще щось - це одне. А коли на мирних уже територіях грабувалися, люди були ув'язнені… Чому вони не передавалися службам безпеки, міліції?
Голова антикорупційного комітету парламенту Єгор Соболєв:
- Закон ніяк не допоможе тим людям, які зараз перебувають під слідством. Зараз дуже багато людей, які захищали цю державу, у слідчих ізоляторах цієї держави. І нам потрібні спеціальні зусилля, щоби допомогти їм.
Колишній боєць батальйону "Донбас" Павло Кишкар:
- Закон стосується лише не тяжких і середньої тяжкості злочинів, логічно, що ці люди мусять отримати якусь компенсацію, адже їхній морально-психологічний стан після війни бажає кращого, а держава, на жаль, не спромоглася забезпечити їхню психологічну реабілітацію.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

214

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

180

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

148

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

132

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

110

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...