Паспорт для Януса


А якщо точніше, то два паспорти…

Пригадуєте, як зображався один із найдавніших римських богів з ім'ям Янус? Як людина з двома обличчями, розташованими з двох протилежних боків голови. Щоправда, міфологія старанно замовчує, чи були ті обидва обличчя різні, чи схожі одне на одного, мов однояйцеві близнятка. У другому випадку для можливих співрозмовників античного бога жодних проблем не виникало: яким боком не повернеться - все та сама людина. А от у першому випадку геть не так. Глянеш з одного боку - один чоловік, глянеш з іншого - зовсім не він.

Добре, що в стародавньому світі не було ні паспортів, ні фотографії, а то б співробітники тамтешніх "паспортних служб" довго ламали б голову, як задокументувати дволицю істоту. Це ж і при першій видачі паспорта треба було б одразу дві фотографії вклеювати, і в двадцять п'ять років, і пізніше - ще по дві… А чи, може, два різні паспорти з різними фейсами - на одне ім'я?
Утім, античні "паспортисти" могли б запозичити досвід сучасних українських спритників, який зафіксований у справі, щойно заслуханій Вінницьким міським судом.
Почалося з того, що один фаховий юрист "пропрацювавши в органах міліції та в органі, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, у тому числі на керівних посадах", вирішив зайнятися "створенням суб'єктів господарювання - фіктивних підприємств з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягала у наданні підприємствам реального сектору економіки послуг з незаконного формування податкового кредиту" (цитати з матеріалів справи). Оскільки протизаконні "подвиги" екс-міліціонера і екс-податківця є предметом іншого кримінального провадження, ми розповімо про нього іншим разом. Сьогодні зупинимось на тому, як він підвів під статтю (і навіть не під одну!) свого знайомого Яна Дволиченка (анкетні дані змінено).
Зрозуміло, реєструвати на самого себе фіктивні підприємства хитрун не відважився, тому звернувся за допомогою до Яна. Так, мовляв, і так, можу запропонувати невеликий підробіток. Треба всього лиш підписати у нотаріуса та в банку потрібні документи, і після того дзвінка копієчка забряжчить у кишені. А до всього ще й запевнив, що жодної відповідальності за це не настане, оскільки діятиме Дволиченко під іншим ім'ям і прізвищем.

Для цього провели попередню підготовку. Спритник дістав (яким чином - слідство не встановило) справжній паспорт вінничанина, що в той час якраз відбував заслужене покарання в одній з колоній на Херсонщині. Відтак доручив Янові зробити фотографію паспортного розміру, яку і вклеїв у чужий паспорт замість справжньої. Потім примусив спільника поуправлятись у підробленні підпису власника паспорта. Коли тренування дало результат - підпис став дуже схожий, обоє пішли "на діло".
16 жовтня 2014 року вони завітали до приватного нотаріуса, де Ян Дволиченко представився директором TOB "Вінницябудремсервіс" (не під справжнім ім'ям) і подав підписані ним установчі документи господарського товариства. Обманутий нотаріус засвідчив справжність підписів. Коли, зробивши задумане, змовники вийшли з нотаріального офісу, Ян отримав винагороду - 400 гривень.

Далі їхній шлях проліг у мікрорайон Поділля, де в одному з банків новоспечений "директор" підписав договір про відкриття рахунку. За це отримав ще 300 гривень.
4 грудня того ж року точно за тією ж схемою (і з аналогічною сумою винагороди) Ян Дволиченко за підробленим паспортом підписав у нотаріуса і в банку усі документи, необхідні для легалізації ТОВ "Ділові ініціативи". А у березні 2015 року він за вказівкою спільника зареєстрував на чуже ім'я товариство з обмеженою відповідальністю "Прод-Тор" та відкрив рахунок в іншому банку.
Коли оборудка викрилася, слідство дійшло висновку, що в діях Яна Дволиченка є склад злочинів, передбачених різними частинами трьох статей Кримінального кодексу. Підслідний не став відпиратись і підписав угоду з прокурором про визнання винуватості, де було узгоджено також міру покарання. Після цього суду залишалось тільки затвердити вказану угоду, за сукупністю всіх злочинів визначивши остаточним покаранням два роки ув'язнення з півторарічним іспитовим терміном.
Із Дволиченка стягнуто також понад три з половиною тисячі гривень за проведені криміналістичні експертизи. Це набагато більше, ніж він "заробив" упродовж трьох злочинних епізодів.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

154

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

145

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

143

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

143

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

140

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...