Вінницька патрульна поліція: рік роботи

Вінницька патрульна поліція: рік роботи

 

Рік тому в результаті реформи силових структур у Вінниці з'явилася патрульна поліція. У день першої річниці, 22 лютого, про результати роботи управління патрульної поліції Вінниці розповів його начальник Редван Усеінов. За статистикою багатомісячних звітів патрульних, у Вінниці можна виділити лідерську трійку правопорушень. Це: поява у п'яному стані або розпиття спиртних напоїв (2918 випадків), зупинка нетверезих водіїв (1772) і ДТП (1389)


П'яні за кермом -
на особистому
контролі Усеінова

За словами Редвана Усеїнова, в середньому у Вінниці за добу патрульні зупиняють 5 п'яних водіїв.
- Стаття 130 "Керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння" - найболючіша стаття як у Кодексі, так і для громадян, - каже Редван Усеінов. - За цими показниками Вінниця займає перше місце в Україні, якщо не враховувати міста-мільйонники. Хоча вважається, що дуже багато п'ють у Чернівцях. Однак за показниками роботи, ми посіли перше місце. У Вінниці, на жаль, дуже багато п'ють. Це велика проблема.
У патрульній поліції зауважують, що показник "нетверезого" водіння значно підвищився. Більше того, ще є такі водії, які "попадалися" полісменам неодноразово, але права мають досі.
- У нас є випадки і по 10 разів за рік. Деяким виносимо постанови, а деякі справи передаємо на розгляд до суду. До суду у нас теж є багато питань, - зауважує Редван Усеінов. - Крім того, Кодекс про адміністративні правопорушення дуже застарілий. Приміром, що стосується 130 статті. У статті 21 Кодексу про адмінправопорушення ідеться, що суддя ухвалює рішення передати справу на розгляд трудовому колективу. І трудовий колектив робить людині за керування у нетверезому стані - "товариське" зауваження. Якби ми жили в радянські часи, коли були колгоспи, може б, ця стаття і працювала, але не зараз. Потрібно вносити зміни, приміром, до Кодексу адмінправопорушень, який є основною законодавчою базою для патрульної поліції.


ДАІ немає,
а "колишні" підходи практикують

- Ми не завжди патрулюємо. У нас є певні люди, які допомагають, чекають у цивільних автомобілях (на порушника ПДД. - Авт.), - розповідає Редван Усеінов. - Якщо ми будемо лише завжди патрулювати, то відсоток людей, яких ми ловимо, буде інший. Я не кажу, що ми починаємо перетворюватися в каральну систему. Ні.
Утім, пам'ятається, що зі стартом патрульної поліції якраз йшлося про профілактику-попередження, коли на патрульній машині мають обов'язково бути увімкненні маячки, аби порушники бачили, що поліція - "не спить". А от практика "сидіння у кущах" мала залишитись у минулому.


Патрулюють
не тільки у Вінниці

- Нині на лінії працює 17 "Пріусів", але це не означає, що 13 розбитих, - пояснює Редван Усеінов. - Таких, що не виїжджають - у нас дві машини. Це були перші ДТП. Ми працюємо не тільки у Вінниці, а й їздимо в інші міста у відрядження. Зараз два екіпажі патрульної поліції - у Києві. У суботу (25 лютого. - Авт.) два екіпажі поїдуть у Дніпро. Влітку ми працювали в Одесі, Умані. Восени їздили у міста зони АТО: Краматорськ, Слов'янськ, Лисичанськ, Сєверодонецьк.
Крім того, всі екіпажі не виїжджають на патрулювання через те, що є ще піше "мобільніше" патрулювання. Також поза межами міста на 32-кілометровій ділянці по об'їзній діє HW-патруль. З літа він один патрулює дорогу від Гніванського до Немирівського шосе. А ще у поліції обіцяють набір до нового HW-патруля.


Звільнені і покарані
За рік із патрульної поліції Вінниці звільнено 14 осіб, нині недокомплект становить 30 людей. Причини різні: від переведення в інші управління до приходу на роботу із перегаром.
Окрім 21 ДТП за участі патрульних, ще було і 33 інших порушень.
- Загалом проведено 53 службових розслідувань відділом моніторингу. З них було винесено 12 зауважень, 7 доган, 6 суворих доган, - розповіла начальниця відділу моніторингу та аналітичного забезпечення патрульної поліції міста Олександра Шведа. - Відтак застосовано 25 стягнень, 5 людей усно попереджено про суворе дотримання дисципліни в майбутньому.
 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

684

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

503

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...