Депутати затвердили статут фонду муніципальних інвестицій

Депутати затвердили статут фонду муніципальних інвестицій


...і просили розглянути питання створення Вінницького муніципального банку

Черговій сесії Вінницької міськради 24 лютого передував черговий мітинг: частина місцевих активістів, які традиційно збираються перед сесією і виступають проти місцевої влади, зажадали провести в холі міськради акцію на підтримку бабусі, яку ще 2016-го року муніципальна поліція оштрафувала за торгівлю яблуками у невстановленому місці. Як це часто буває на таких імпровізованих мітингах - почали з бабусі, а закінчили закидами до міської влади. Біля імпровізованої ятки з яблуками, горіхами, морквою скупчилися й ті, хто підтримував мітингарів, і ті, хто їх поглядів не поділяв. Слово за словом, і ось вже сивочолий правозахисник Валерій Палій, наче хлопчик, бігає холом за жіночкою його віку - та порвала й зіжмакала його плакат, а він волає "Ловіть злодія, реєструйте - це злочин!"
Загалом на сесії депутати схвалили більше півсотні рішень. Фактично усі надзвичайно важливі для нормальної життєдіяльності міста та його розвитку. Але одне викликало особливий ажіотаж - про затвердженню Статуту міського комунального підприємства "Вінницький фонд муніципальних інвестицій" у новій редакції.

Попри те, що до винесення на сесію це питання узгоджене на депутатських комісіях, на знятті з розгляду наполягала депутатка від "Батьківщини" Ганна Давиденко.
- Цим питанням ми вносимо зміни до статуту, щоб передати сто мільйонів гривень цьому комунальному підприємству без чітко прописаної форми публічної звітності, - заявила вона. - Тому пропоную не підтримувати цей проект, поки його керівник публічно не прозвітує про свою діяльність і не будуть внесені додаткові зміни до статуту цього підприємства, щоб громадськість могла контролювати його діяльністю.
Звинувачення у безконтрольності одразу ж відкинув директор департаменту економіки та інвестицій міськради Віталій Погосян.

- На сайті міськради у розділі "Комунальні підприємства" доступна абсолютно вся звітність підприємства, - каже він. - Там же можна знайти і сам статут підприємства, де зазначено, що воно у повній мірі контролюється міською радою, звітує перед виконкомом і радою. Тепер щодо коштів - статутний фонд "Вінницького фонду муніципальних інвестицій" - 34 млн грн. На 2017 рік заплановано його поповнення на 21 млн грн. А сто мільйонів гривень - це кошти на майбутні роки.
Про необхідність затвердити новий статут підприємства заявив і голова фракції "Батьківщини" у Вінницькій міськраді, депутат Юрій Іорданов.

- Це дуже важливе рішення для розвитку комунальних підприємств Вінниці, - сказав він. - Вони вже неодноразово користувалися послугами цього фонду і знають про його переваги. Тут немає прив'язки до курсу валют, як у комерційних структурах, а відсотки по кредиту майже втричі менші, ніж у банківських установах. Ми повністю контролюємо це підприємство і я б запропонував взагалі на майбутнє опрацювати питанням щодо можливості створення у Вінниці власного муніципального банку. Тоді тими коштами, які ми акумулюємо, зможуть користуватися не лише комунальні підприємства, а й всі вінничани.

На важливості ролі, яку нині виконує "Вінницький фонд муніципальних інвестицій" наголосив і мер Вінниці Сергій Моргунов:
- Колись керівники комунальних підприємств ходили із простягнутою рукою до міського бюджету та просили кошти на поповнення обігових фондів, придбання техніки, на інші потреби. Кошти виділялися і втрачалися для бюджету безповоротно. Але зі створенням фонду, а це була ще ініціатива Володимира Борисовича Гройсмана, ситуація змінилася - тепер ми можемо виділяти з бюджету кошти, які з часом у той таки бюджет і повертаються. Фактично ми спонукаємо комунальні підприємства вкладати гроші у свій розвиток, надавати додаткові послуги, заробляти на цьому і віддавати позику. Ці кошти однозначно працюють на благо територіальної громади.

Депутати до мера дослухалися - і за зміни до статуту проголосували. Однак Ганна Давиденко продовжує наполягати на своїй позиції.
- Оголошую про утворення ініціативної групи, яка на наступну сесію внесе ініціативу про звітність підприємства та прозорий контроль за діяльністю КП "Вінницький фонд муніципальних інвестицій", - заявила вона.
Депутати Ганну Давиденко не підтримали.
 

Які ще питання затвердили депутати
на сесії Вінницької міськради

Депутати затвердили нову, інноваційну для України програму, яка допоможе вінничанам-учасникам АТО пройти реабілітацію, отримати психологічну підтримку та, за необхідності, працевлаштуватися. Зокрема, при наборі кадрів на вакантні посади у комунальні підприємства пріоритет буде надаватися учасникам АТО за умови відповідності кваліфікаційним вимогам. Реалізація заходів програми підвищить рівень соціального захисту колишніх учасників бойових дій, дасть можливість їх сім'ям отримати додаткові соціальні гарантії, а також поліпшить психологічний мікроклімат у родинах.

Також депутати ухвалили створення "Центру історії Вінниці". Це комунальне підприємство досліджуватиме та популяризуватиме історію міста, аби врешті у Вінниці виник повноцінний Музей історії міста.

Без суперечок проголосували й питання передачі субвенції з міського бюджету Вінниці селищному бюджету сусідньої Десни на соціально-економічний розвиток.

Зміни до Програми реформування, розвитку та утримання житлово-комунального господарства стосувалися порядку проведення капітальних ремонтів житлового фонду. Ремонт у багатоквартирних будинках і раніше можна було проводити за співфінансуванням мешканців та міського бюджету (30% - мешканці, 70% - міський бюджет). Але відтепер всі такі проекти подаватимуться на електронний майданчик державних торгів ProZorro, а це дозволить здешевити кошторис. Проектно-кошторисну документацію співвласники замовлятимуть самі і при розробці вони матимуть можливість вибору матеріалів - дешевших чи дорожчих. Якщо переможець електронних торгів запропонував нижчу ціну, то з міського бюджету так і фінансуватиметься 70 % від кошторисної вартості, а мешканці сплатять тільки залишок від реальної ціни робіт.

До умов проведення конкурсу "Бюджет громадських ініціатив" теж внесено зміни. Зокрема, надано можливість подавати проекти не вінничанам, один автор може подати не один, а два проекти (великий і малий), змінюється графік проведення конкурсу та ін.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

495

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

365

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

179

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

174

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...