За широкою депутатською спиною


скоював свої оборудки спритний вінничанин

Події, про які піде мова, відбулись давно, - як зазначено у документах судової справи, ще "на початку 2007 року". Однак тільки тепер - через десять років! - оголошено вирок.
У ту пору ще молодий, але вже вельми спритний вінничанин Сидір Мазденко (анкетні дані змінено) працював на посаді стажиста у консалтинговій компанії. За сумісництвом він також виконував на громадських засадах обов'язки помічника депутата міської ради, не отримуючи за останнє ні копійки. До речі, у "групі обслуговування" обранця городян він опинився не за великі організаторські здібності і не за вражаючий інтелект, а всього лиш тому, що про таку "послугу" попросив батько Сидора (про це на одному із допитів розповів сам депутат, що зафіксовано на папері і скріплено підписами). Утім, до описаної оборудки депутат жодним чином непричетний, то вже була власна самодіяльність Мазденка - наскільки йому вистачало ума і "совісті". (До честі обранця громади слід сказати таке: коли йому стало відомо про "ліві" справи Сидора, він відразу звернувся до міської ради із клопотанням про позбавлення останнього статусу помічника депутата, що й було зроблено.)

Цікавими є й інші факти. Так, при обшуку у Мазденка виявлено і вилучено речі і документи, серед яких посвідчення на його ім'я, яке свідчить, що він "являється помічником Голови Національного Комітету по боротьбі із корупцією" (цитата зі справи). Погодьтесь: непоганий дах для шахрайських оборудок. Але давайте про все за порядком.
Отже, на початку 2007 року на консалтингову фірму звернулась жителька Могилева-Подільського П., у якої виникли проблеми із оформленням земельної ділянки. Жінка мала два павільйони на ринку у Могилеві-Подільському, поряд із якими пустувала невелика ділянка, і вона вирішили придбати цю землю, причому зробити все відповідно до закону. Власних знань їй не вистачало, тому П. попросила допомоги у консалтингової фірми. І треба ж було такому статись, що вона потрапила саме на Сидора.

Мазденко уважно її вислухав, пообіцяв, що все буде виконано, а заодно й закинув вудочку: мовляв, чому б вам не зайнятись пасажирськими перевезеннями за маршрутом "Могилів-Подільський - Вінниця"? Набагато вигідніше! Та й… Ну що таке п'ять торговельних місць на ринку? Мало. А якби у вас їх було двадцять? В чотири рази більше заробляли б! Мовляв, якщо захочете, то я… допоміг би. Все ж таки - помічник депутата, маю можливості.

Клієнтка заковтнула наживку. Стала цікавитись, як такий задум можна реалізувати. Мазденко пояснив, що просто так подібне не робиться, але якщо "потрібним людям" передати певні суми, то вони все оформлять. Назвав і конкретні цифри: за 15 торговельних місць слід було заплатити 35 тисяч доларів, за два пасажирські маршрути - 20 тисяч доларів.

Такої великої суми у жінки не було. Тоді Мазденко повідомив, що коли вона має нерухомість, то він допоможе оформити банківський кредит, а гроші підуть на оплату послуг "потрібних людей".
Не будемо вдаватись у подробиці. Скажемо лише, що П. за заставу свого особняка у Могилеві-Подільському отримала 500-тисячний кредит у банку, де працював приятель Мазденка. У серпні 2007-го вона отримала перший транш у розмірі 170 тисяч гривень (за тодішнім валютним курсом сума приблизно відповідала тій, яку треба було віддати за торговельні місця) і віддала своєму "благодійникові".
Буквально через лічені тижні молодик, який не мав постійної роботи і стабільних доходів і нічого не отримував за "помічникування" у депутата, купив новенький легковик "Мазда". Це викликало настороженість у могилівчанки, але Сидір зумів її переконати, що активно займається вирішенням питань, так що вона йому знов і знов передавала гроші: на оформлення зазначених пасажирських маршрутів, 7 тисяч доларів на те, щоб "підмастити" у Міністерстві транспорту, гроші на купівлю мобільного телефона і ноутбука для "потрібних людей". Загалом, за словами потерпілої, вона передала Мазденкові 62 тисячі доларів. І це тільки ті гроші, які перейшли із її рук у руки спритника, а ще ж на додачу до всього на ній висіли чималі відсотки за кредит, отриманий за порадою "благодійника".

Збігав час, проте питання не вирішувались. Сидір ними просто не займався, бо вирішити їх не міг! І тоді П. зрозуміла, що її обвели навколо пальця. Спершу вона звернулась до депутата, але з'ясувалось, що той ні сном, ні духом не відав, чим за його спиною займається помічник. Більше того: здивований обранець міської громади зажадав, щоб Мазденко повернув жінці гроші, а відтак поспішив попрощатись із нечистим на руку молодиком.

Слідство і судовий розгляд тривали довго, аж поки 12 січня 2017 року Вінницький міський суд не визначив міру покарання: засудженому доведеться відбути у місцях позбавлення волі сім років. У нього конфісковано все майно, яке він має у приватній власності. Також він повинен сплатити потерпілій 374 тисячі гривень на відшкодування матеріальної шкоди і 20 тисяч гривень на відшкодування моральної шкоди.
Сидора Мазденка взяли під варту у залі суду.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

793

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...