Пенсіонери проти АТОвця Грачова

Пенсіонери проти АТОвця Грачова


Частина активістів-пенсіонерів вимагає звільнити держслужбовця, а АТОвці стали на його захист

Нагнітання конфлікту навколо керівника відділу допомоги учасникам АТО департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Андрія Грачова почалось 27 січня. Поки у Вінницькій мерії збиралась сесія, під стінами держбудівлі вирував традиційний мітинг, на якому із півсотні пенсіонерів вимагали прилюдного звіту від мера (у грудні перед ухваленням бюджету міста Сергій Моргунов на сесії доповідав про зроблене у місті протягом минулого року. - Ред.), скаржились один одному на голову облради, скажені ціни і загальний "пенсійний геноцид". Андрій Грачов у якийсь момент опинився у епіцентрі мітингу, намагаючись донести до зібрання зважену позицію АТОВців, які теж уболівають за свої права, але добиваються свого більш конструктивними методами. Утім, саме зваженості учасникам дискусії, схоже, й не вистачило.

Все було більш-менш мирним, аж поки поряд із Андрієм Грачовим один із мітингарів не заволав: "Холуї!" Почувши це, колишній АТОвець дав ляпаса крикуну. Той послизнувся і впав. Пізніше з'ясувалося, що потерпілий - 57-річний Володимир Зважій. Він - не працюючий учасник вінницьких мітингів, волонтер громадської організації "Нова свідомість", у 2015 році балотувався на виборах до міської ради від Партії пенсіонерів України. А ще, кажуть його товариші по мітингах, - інсультник, якому нещодавно видалили щитовидку.
- За наслідками цієї події мені стало погано і я змушений був звернутися за медичною допомогою, - скаже Володимир Зважій пізніше у розповсюдженому у соцмережах відео.
Відомо, що він написав заяву до правоохоронних органів. Тим часом хвиля обурення "побиттям активіста" із площі перед міськрадою вихлюпнулася у Інтернет. Упродовж вихідних частина місцевих активістів наввипередки заявляли, що так усе завершитися не може, що Грачов має відповідати за свій вчинок - якщо не перед правоохоронними органами, то, принаймні, перед керівництвом облдержадмістрації. Частина - вступилася за Грачова.

Саме тому вранці 30 січня кілька десятків ветеранів АТО зібралися під стінами Вінницької облдержадміністрації, аби захистити від можливого звільнення свого товариша по службі. Хоча самого Андрія Грачова на акції не було. Зі слів учасників мітингу на його підтримку, він нині проходить планові медичні процедури у шпиталі.

- Андрій очолює відділ допомоги учасникам АТО і не грається у чиновника, а робить свою справу так, що іншим варто було б у нього ще повчитися, - каже громадський активіст і побратим Грачова Леонід Гуменний. - Його поведінку ми оцінимо самі, і при потребі залучимо до цього громадськість. Але всю громадськість, а не кількох осіб, які у Вінниці монополізували "право на протест".

Пізніше того дня громадськість і справді висловила свою думку. Лідери кількох волонтерських організацій Вінниччини, у т.ч. тієї, де проявив себе постраждалий пенсіонер, зробили спільну заяву про необхідність мирного вирішення ситуації.

- Є бажання, щоб у Вінниці було тихо і спокійно, щоб люди могли між собою розібратися і за круглим столом сказати - хто є хто. Це буде найкращим рішенням, - заявила голова волонтерської організації "Нова свідомість" Людмила Бобровська.

На тому активісти і АТОВці й розійшлися. Втім, щойно площа перед облдержадміністрацією спорожніла, туди повернулися представники Партії пенсіонерів і "Ради майданів Вінниччини". Вони передали заяву на ім'я голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія із вимогами "негайно вжити заходи по припиненню злочинної діяльності, а також розпочати службове розслідування відносно держслужбовця". При цьому заявники вимагають усунення Грачова від виконання службових обов'язків на період розслідування". Заява підписана Гандурським, правда, чи він то помилився, чи то просто описався у назві своєї ГО - "Радина Майданів Вінниччини".
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1334

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

463

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

309

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

290

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

273

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...