Місто виділило гроші на лікарню

Місто виділило гроші на лікарню

та скорегувало ставки податку на нерухомість

На першій у новому році сесії Вінницької міськради, яка відбулась 27 січня, депутати ухвалили 29 рішень. Попри те, що автоматизована система голосування картками того дня кілька разів давала збій, звичний режим швидкого ухвалення рішень фактично не порушився.

Серед іншого депутати внесли зміни та доповнення до Програми економічного та соціального розвитку Вінниці.

- Йдеться про виділення коштів на реконструкцію примішення дитячого садочка на проспекті Космонавтів та 5,5 мільйона додаємо на повну реконструкцію харчоблоку Вінницької міської лікарні №1, - зауважив міський голова Сергій Моргунов.

Цього року у приміщенні харчоблоку лікарні утеплять фасади, відремонтують покрівлю, замінять мережі, двері та вікна, систему централізованого опалення, змонтують потужне вентиляційне оснащення, замінять обладнання на нове і сучасне.

Депутати внесли зміни й до місцевої програми "Муніципальне житло". Серед новацій - розгляд звернень учасників Програми з обмеженою мобільністю буде проводитися в індивідуальному порядку.
Чи не найбільше уваги приділили питанню зміни ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За словами директора департаменту фінансів Вінницької міськради Наталії Луценко, необхідність коригування виникла у зв'язку з підняттям державою мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

Тобто у 2018 році вінничани платитимуть податок на нерухомість за 2017 рік, на який сформовано ставку 1% мінімальної заробітної плати (3200 грн) - тобто 32 грн за кожен квадратний метр перебільшення бази оподаткування. Базою оподаткування є квадратні метри житлової нерухомості понад 60 квадратних метрів у квартирах та понад 120 - у приватних будинках.
У 2017 році, враховуючи рішення міської ради, фізичні особи, які підпадають під цей податок, сплачуватимуть його за ставкою 2% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2016-го (1378 грн), тобто в розмірі 27,56 грн.

Для юридичних осіб-власників житлової нерухомості одновідсоткова ставка на житлову нерухомість діятиме уже з цього року.

Нагадаємо, що податок на нерухоме майно з об'єктів житлової нерухомості сплачують переважно фізичні особи. Близько 75% нерухомості вінничан взагалі не підпадає під цей податок. Залишаються чинними й пільги у вигляді нульової ставки оподаткування для дев'яти пільгових категорій (в тому числі для всіх, хто отримує житлову субсидію), встановлені рішенням міськради.

Що ж стосується оподаткування нежитлової нерухомості, то воно диференційоване і залежить від віддаленості місця розташування об'єкта від центру міста. У проекті рішення, який виносився на розгляд Ради підприємців при міському голові, на 2017 рік пропонувались ставки податку на нежитлову нерухомість І і ІІ зони у розмірі 1% та 0,75% відповідно.

- Але постійна депутатська комісія з питань планування фінансів бюджету та соціально-економічного розвитку, враховуючи рекомендації Ради підприємців, запропонувала дещо відкоригувати ставки податку на нежитлову нерухомість для першої і другої зони, які є найвищими, і зменшити їх. У результаті на 2017 рік у першій зоні податок буде на рівні 0,9% або 28,8 грн за 1 кв.м. Ставки податку для нерухомого майна другої зони встановлено на рівні 0,7% - 22,4 грн, - озвучила цифри Наталія Луценко. - Третю та четверту зону не коригуємо, бо там ставки є невисокими.

За словами міського голови, це компромісний варіант і добре, що він знайдений.

- Адже всі ті соціальні зобов'язання, які ми маємо, - пільгове перевезення громадян, часткове забезпечення освіти та закладів охорони здоров'я та інше - можуть бути виконані лише за умови наповнення міського бюджету, - каже голова. - І добре, що бізнес з розумінням поставився до цього виклику.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1334

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

463

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

307

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

290

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

273

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...