Що робити, якщо один із батьків не дає дозволу на виїзд дитини за кордон?

 

Відповідь керівника ТОВ "Провідна юридична компанія "ГАРАНТ" Панасюка Ігоря Івановича.

Відповідно до ст. 313 ЦК України передбачається, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Відповідно до частини другої ст. 4 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей при потребі самостійного виїзду неповнолітнього за кордон.
Зокрема, п. 2 ч. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України передбачено, що виїзд неповнолітнього за кордон у супроводі одного із батьків без нотаріально посвідченої згоди другого із батьків допускається, якщо є рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг шістнадцятирічного віку без згоди та супроводу другого із батьків.
Судовий спір про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг шістнадцятирічного віку, без згоди та супроводу другого із батьків має багато особливостей.
Зазначимо, що при зверненні із позовом до суду, аби ця справа позитивно вирішилась для заявника, в позовній заяві слід довести, що поїздка дитини за кордон здійснюється в інтересах дитини. Такими доказами можуть бути:
- заявник має родичів за кордоном, до яких має намір поїхати у гості з дитиною;
- заявник, який бажає повезти дітей за кордон на відпочинок з метою розширення їх кругозору, ознайомлення з культурою інших народів, стимулювання вивчення іноземних мов та підготовкою до самостійного життя, однак не може отримати згоди на такі поїздки у відповідача;
- заявник їде за кордон з метою оздоровлення дитини;
- заявник має бажання та можливість забезпечити виїзд дитини за кордон;
- інші доводи, які обґрунтовуються доказами.
Таким чином, у випадку, якщо один із батьків відмовляється надати свою згоду на виїзд дитини, іншому із батьків варто звернутись до суду. Про те, що вимагати у суду і як це обґрунтовувати, є більш складним юридичним питанням і залежить від кожної конкретної ситуації.

За відповідями на юридичні запитання звертайтесь до керівника ТОВ "Провідна юридична компанія "ГАРАНТ" Панасюка І.І. за адресами: м. Вінниця, вул. Першотравнева, 76, та вул. Келецька, 51, за тел.: 69-46-66, 60-20-02, (096) 656-80-00, (093) 733-00-01.

 

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

410

Брацлавський селищний голова Віталій Мазур розповів, чому хоче, аби процес об'єднання громад тривав, і як переконував людей у сусідніх ...

276

Поспішні закиди про винуватців з боку інформагенції, засновником якої є пан Воловодюк, обурили активістів і волонтерів, а лідер «ДК ...

256

Одного - із Радикальної партії Олега Ляшка, другого - із "Самопомочі"   Депутати Вінницької облради на позачерговій сесії 18 липня обрали ...

213

Дитяча Планета – мережа парків святкування днів народження Адреса: м. Вінниця, вул. Келецька 117б Телефон: 097 99 03 399, 098 99 03 399 Лінія ...

212

С виду это похоже на компьютерную игру.   Мальчик лет восьми сидит перед монитором, у него на голове шлем виртуальной реальности, ...