А ТИ ГОТОВИЙ ОСКАРЖИТИ ДІЇ ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ?

 

  Багато положень податкового законодавства на практиці застосовуються контролюючими органами не на користь платників податків, що може завдати останньому значних фінансових втрат.
Підставою виникнення спору з податковими органами, як правило, є результат перевірки платника податків щодо правильності нарахування та сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

  Часто особи, які проводять перевірку, вчиняють ряд порушень вже при її ініціюванні та проведенні, недотримуючись вимог чинного законодавства України щодо процедури перевірки, перевищуючи свої повноваження. Випадки, коли висновки податківців за результатами перевірки не відповідають фактичному стану обліку на підприємстві, містять помилки у розрахунках (як логічного, так і арифметичного характеру) та неправильні висновки за результатом застосування і тлумачення законодавчих норм, на жаль, також не є рідкістю. Іноді податкові органи намагаються перебрати на себе функції, які очевидно їм не властиві. Зокрема, за результатами перевірки податківці визнають недійсними господарські договори. Такі рішення ухвалюються в обхід належної судової процедури із порушенням принципу презумпції правомірності правочинів та обов'язку податкових органів діяти лише в межах, визначених чинним законодавством України.

  Відповідно до ст. 56 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або ухвалив будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд такого рішення.

  Якщо платника податків не влаштовує результат оскарження рішення контролюючого органу в адміністративному порядку, наступним кроком є оскарження податкового повідомлення рішення у судовому порядку.
Важливим моментом в оскарженні рішення контролюючого органу в судовому порядку є те, що відповідно до норм податкового законодавства України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим, а донараховані податківцями суми податкових зобов'язань не підлягають стягненню з платника податків до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Адвокат у галузі податкового законодавства Савчук Інна Василівна
21001, м. Вінниця,
вул. Замостянська, 27/44, 097-937-13-37

 

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

147

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

142

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

134

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

134

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

127

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...